Strona główna
Aktualna wystawa

Kwartalnik ArchivoltaCharrette

OSSA

BRYŁA.pl

www.swiatarchitektury.comStrona główna  /  Wydarzenia  /  Wspomnienie z Japonii

Wspomnienie z Japonii

We wrześniu 2007 odbyła się kolejna  już 4 Wyprawa Architektoniczna FTA. Tym razem 16 osobowa grupa architektów odwiedziła Japonię - kraj, który przerósł oczekiwania i wymagania całej grupy.
Wiedząc, że w Japonii atrakcji architektonicznych nie zabraknie, tym razem ograniczyliśmy liczbę spotkań służbowych do minimum - uczestnicy zwiedzili tylko Ambasadę RP w Tokio - jakby nie było wizytówkę naszej architektury w tym kraju oraz spotkali się z architektem Kisho Kurokawa. To spotkanie z bardzo specyficznym człowiekiem ale też jednym z ważniejszych architektów japońskich, znanym na całym świecie nabrało szczególnego wyrazu, gdy 12 października dotarła do nas wieść o śmierci Kisho Kurokawy.
Pobyt w Japonii trwał 9 dni - uczestnicy odwiedzili Tokio, Niigatę, Kioto, Nara - Naoshima Island, Hiroshimę i Osakę.
Z usłyszanych opowieści nie potrafię przekazać ogólnego podziwu i zachytów nad japońską architekturą i kulturą. Naszym architektom na usta cisnęły się tylko same superlatywy i zgodna opinia, ze aż takich wrażeń się nie spodziewali.
Ogromne wrażenie na wszystkich zrobiła Naoshima Island - wyspa na której Centrum Kultury i Sztuki - Chichu Art zaprojektował w całości Tadao Ando.
Silnych wrażeń dostarczył też jednak nocleg w tradycyjnym zajeździe japońskim - ryokanie oraz tradycyjna kolacja, do której uczestnicy zasiadali w kimonach.
Tysiące zdjęć jakie zrobili nasi architekci w jakimś stopniu oddaje zafascynowanie Japonią. Postaramy się aby ten bogaty materiał pokazać Państwu na wystawach FTA oraz być może w kwartalniku Archivolta.

Pragnę jeszcze bardzo serdecznie podziekować Pani Ewie Kido, dzięki której możliwe było spotkanie z Kisho Kurokawą, Pani Kamili Bielińskiej - która udzieliła mi setek praktycznych informacji o Japonii oraz wszystkim, którzy pomagali nam przygotować tą wyprawę.

Galeria zdjęć:

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

« powrót
Plebiscyt FTAPaweł Mysiorek
Grupa... Centrala


Newsletter FTA
Informacje na temat działalności FTA, wpisz poniżej swój adres e-mail. rysuj kreatywnie
Wystawy FTA

Chiński Epizod Fotograficzny
Turecka Anatolia
Po drugiej stronie Globu

Wystawy FTA
realizacja: MDmedia